niedziela, 15 września 2013

Wystawa storczyków w Ogrodzie Botanicznym w Warszawie.

W dniu dzisiejszym udało mi się pojechać na wystawę storczyków, która odbyła się w Ogrodzie Botanicznym w Warszawie. Spodziewałam się czegoś zupełnie innego ..., wystawa storczyków była jedynie z nazwy. W tropikalnej szklarni było kilka gablot ze storczykami (można było policzyć je na palcach jednej ręki) oraz niewielka ilość dość popularnych hybryd poustawiana pomiędzy roślinnością szklarni.
Można było kupić storczyki botaniczne - stoisko miał Orchodgarden i Salon Orchidei, jak również przed wejściem na wystawę było stoisko z popularnymi hybrydami, najwięcej było półminiatur.
Chciałam uzupełnić zapasy w podłoże do storczyków, mech, przezroczyste doniczki - bez szans, niczego takiego nie można było kupić.
Porównując wystawę z marca w BUW i tą dzisiejszą - ta pierwsza bezwzględnie zasługuje na uznanie, nie tylko ze względu na ilość zaprezentowanych roślin oraz dostępny asortyment, ale również porady i wykłady dotyczące uprawy storczyków. 
Oczywiście jest to tylko wyłącznie moja opinia, może byli i tacy, którzy wyszli z wystawy usatysfakcjonowani. 

Storczyki:
Stoisko sprzedażowe Orchidgarden:
Kwitnąca cattleychea ze stoiska Salon Orchidei:
Pozostała roślinność szklarni i to dla niej warto było pojechać na wystawę, choć muszę przyznać, że liczyłam na bardziej egzotyczne odmiany:

Dla wielbicieli hoi i dischidii - niewielka garstka:Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza