piątek, 31 stycznia 2014

Jej wysokość - Monstera deliciosa variegata.

Monstera deliciosa należy do rodziny obrazkowatych (Araceae), występuje w lasach tropikalnych, jednak w wielu krajach uprawiana jest jako roślina domowa. Jest to wieloletnie pnącze o pięknych, powycinanych liściach. Odmiana o liściach variegata jest rzadko spotykana, jednak ostatnio częściej ją można spotkać w sprzedaży niż to było 2-3 lata temu. 
Najlepiej uprawiać ją w jasnym miejscu bez palącego słońca, które łatwo może zniszczyć jej liście. Podłoże żyzne. W okresie wegetacji podlewany ją regularnie nie pozwalając zbyt mocno przeschnąć podłożu. Brudne liście najlepiej przecierać destylowaną wodą, która nie pozostawia plam. W przypadku suchego powietrza w pomieszczeniu należy roślinę spryskiwać. Powietrzne korzenie na dolnych częściach tej rośliny można wsadzać do ziemi - roślina będzie miała większy dostęp do składników odżywczych. 
Monstera deliciosa variegata ma niesamowite liście, każdy z nich ma inny wzór - z ogromną ekscytacją czeka się na nowe przyrosty i podziwia się ich różnorodność. 


i jej młody liść:

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza